Hartog Lucerne Mix

Mladá a čerstvě posekaná vojtěška smíchaná s čerstvě posekaným zeleným ovsem a jetelem tvoří základní komponenty pro výrobu Hartog Lucerne Mix. Tato kombinace garantuje vyšší energetický obsah při redukovaném obsahu vyvážené a kompletně stravitelné bílkoviny.

K této směsi se ještě přidává melasa a rostlinné oleje. Toto vše dává dohromady vysoce kvalitní objemové krmivo s přirozeným obsahem vitamínů A, E, B, biotinu, minerálů a stopových prvků.

Lucerne Mix přináší optimální trávicí podmínky s rezultáty jako: lesklá srst a pěkná bohatá hříva, kvalitní kopytní rohovina, podporuje vývin
a kvalitu svalů. Lucerne Mix už často ukázal své kvality u sportovních koní.Velmi si vážíme, že světoví mistři posledních let v parkuru jako: Franke Sloothaak, Rodrigo Pessoa, Dermott Lennon a Jos Lansink krmí Lucerne Mix.

Vojtěška je rostlina rodu papilinaceous (květinový typ), která má kořenové hlízy v hloubce 1-1,5 metru a má schopnost samostatné výživy. Její hlízové bakterie na sebe navazují ze vzduchu dusík, čímž dochází v rostlině k plně stravitelné bílkovině. Na rozdíl od bílkovin vytvořených umělým hnojením v předsušené travní siláži a senu, které jsou většinou těžko stravitelné a mohou mít negativní účinky.

Aktuální vědecké výzkumy v USA dokazují, že vojtěška má preventivní i pozitivní vliv při rehabilitaci koní, trpícími vředovými potížemi.

 Lucerne Mix je bohatý na vápník, fosfor, důležité stopové prvky jako měď, kobalt a selen.Obsahuje i aminokyseliny a betakaroten a tím
podporují stabilní vývin kostí, kloubního systému a svalové hmoty. Díky betakarotenu a vit. A zlepšuje reprodukční schopnost klisen.
Hartog Lucerne Mix je k dostání ve 20 kg plastikových pytlích.
Krmná dávka (se senem) 1,5 kg denně (10 litrů (1 kbelík) = 1,5 kg)

20 kg 420 Kč